KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10851060
nr 1085 1060
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), Djurgården, signerad, bladets mått: 15x18, 5 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 januari 2017
kl 18:21:30
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström